Komplet welurowy na wesele – czy się sprawdzi?

komplet welurowy

Komplet welurowy na wesele – czy się sprawdzi?

Weselny komplet welurowy

Wesele to bardzo ważne wydarzenie dla pary młodej. W naszej kulturze przyjmuje się, że ubranie świadczy o szacunku do nowożeńców. Coraz więcej kobiet stawia na wygodny i elegancki komplet welurowy. Czy jest to wybór odpowiedni na taką okazję?

Welur można określić jako pluszowy materiał, podobny do aksamitu. Welur jest dużo cieńszy i charakteryzuje się krótszym, gładszym włosem. Zwykle produkuje się go z jedwabiu. Na rynku można jednak znaleźć welur zrobiony z poliestru lub bawełny. Warto dodać, że tkaniny welurowe są dwuwarstwowe i niezwykle przyjemne w dotyku. Ten materiał wybierany jest na sukienki xxxl, ponieważ pięknie się układa.

Elegancka odzież welurowa

Welur najczęściej kojarzy się z domowym dresem. Ubranie jest bardzo wygodne i ciepłe. Coraz częściej jednak, to na weselach można spotkać piękne sukienki xxl stworzone z weluru. Materiał wygląda szlachetnie, dzięki perłowemu połyskowi i nasyconym kolorom. Projektanci zwykle skupiają się na miękkich liniach i falbanach, dlatego że welur pięknie się układa.
Ciekawym rozwiązaniem są kombinezony wykonane z weluru lub dwuczęściowe komplety. Odzież damska xxl optycznie wyszczupla sylwetkę, dzięki jednolitym kolorom. Dodatkowo opływowy materiał podkreśla zaokrąglone części kobiecej figury.

Welur jest wymagający

Welur ma tendencje do ścierania się. Natomiast koszule damskie duże rozmiary mogą łatwo ulec pobrudzeniu lub pomięciu. Warto więc pamiętać, by materiał prać w niskiej temperaturze lub ręcznie. Należy go prasować w temperaturze 110°C, najlepiej przewrócony na lewą stronę. Taki bowiem zabieg nie uszkodzi włosia. Ubrań z weluru nie powinno się składać, ani obciążać innymi materiałami. Idealnie sprawdzi się tutaj zawieszenie ich na wieszakach. Dodatkowo ubranie nie powinno stykać się z materiałami, które mogą go obrać np. wełną.
Ubranie z weluru świetnie sprawdzi się na weselu zwłaszcza jesienią i zimą. Należy jednak pamiętać, by odpowiednio zadbać o jego pielęgnację. Sukienki damskie xxl i kombinezony świetnie uwypuklą zalety sylwetki. Wystarczy tylko, by były dobrze dopasowane.